Aktualności
300-lecia nadania praw miejskich dla Kałuszyna PDF Drukuj Email
czwartek, 11 października 2018 17:23

kaluszyn_300

 
Nowy ambulans w SPZOZ Kałuszyn PDF Drukuj Email
czwartek, 11 października 2018 17:11

karetka_2018Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kałuszynie – Przychodnia Opieki Zdrowotnej podejmując kolejne działania, zmierzające do unowocześnienia placówki i podnoszenia standardu świadczonych w niej usług, zakupił nowy, specjalistyczny ambulans medyczny, który został wyposażony zgodnie ze wszystkimi normami i wymogami przewidzianymi dla karetek transportowych tj. m.in.: krzesełko kardiologiczne, wysokiej klasy nosze. Ambulans został zakupiony ze środków własnych Przychodni w Kałuszynie. Całkowity koszt to kwota 156 478,17 zł.

 

Więcej…
 
Biała niedziela 2013 PDF Drukuj Email
piątek, 25 października 2013 08:26

biala_nd_2013Zwykle w niedzielę, pod koniec lata Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kałuszynie organizuje spotkania pacjentów ze specjalistami w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Statystyki epidemiologiczne nie pozostawiają wyboru – nowotwory to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów. Szczególnie groźne są nowotwory złośliwe – złośliwe nie tylko dlatego, że dają przerzuty do innych organów czy tkanek ale też dlatego, że rozwijając się, długo nie dają żadnych objawów. I właśnie dlatego tak ważne jest, aby mimo braku niepokojących sygnałów, wykonać badania profilaktyczne. Jedynie wczesne wykrycie zmian nowotworowych daje gwarancję pełnego wyleczenia. Zatem, zadaniem pracowników opieki medycznej jest nie tylko leczyć ale też edukować, przekonywać i stwarzać możliwości do wykonywania profilaktycznych badań przesiewowych.

 

Więcej…
 
Biała niedziela w Kałuszynie 2012 PDF Drukuj Email
wtorek, 18 września 2012 08:03

Słoneczna pogoda 19 sierpnia powitała uczestników „Białej niedzieli” w Kałuszynie. Już od godziny 9.00 w przepięknym Parku Miejskim personel medyczny czekał na pacjentów. W mobilnym ambulansie ze Specjalistycznego Szpitala Gruźlicy i Chorób Płuc z Białegostoku można było bezpłatnie wykonać RTG klatki piersiowej i płuc a personel kałuszyńskiej Przychodni Zdrowia mierzył wszystkim chętnym ciśnienie, tętno oraz udzielał porad w zakresie profilaktyki zdrowotnej. W ciągu całego dnia badania wykonało 151 osób.
W samo południe dołączył do nas ze Stacji Krwiodawstwa z Warszawy ambulans do honorowego oddawania krwi. Chętnych, by oddać swoją krew, było wielu a kolejka przed ambulansem potwierdzała słuszność decyzji, aby w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym zorganizować akcję krwiodawstwa. Do godziny 16-tej udało się zebrać ok. 15 litrów krwi.
Tuż po godzinie 12-tej, w czasie oficjalnego rozpoczęcia spotkania wraz z z-cą kierownika ds. lecznictwa, lekarzem specjalistą medycyny rodzinnej Panem Dariuszem Kusy przekonywaliśmy o konieczności wykonywania profilaktycznych badań przesiewowych zarówno tych, które proponujemy na co dzień w Przychodni (chorób układu krążenia, cytologia), jak i tych w mobilnych ambulansach, które nas odwiedzają (mammografia i Rtg klatki piersiowej i płuc). Wykonanie badania nic nie kosztuje, jest bezbolesne i albo daje nam pewność, że jesteśmy zdrowi albo pozwala na wczesne wykrycie zmian (również nowotworowych) i podjęcie leczenia. Tyko wówczas możemy mówić o skuteczności leczenia i o wyleczeniu.

Więcej…
 
Dr Miłkowski przchodzi na emeryturę PDF Drukuj Email
piątek, 01 kwietnia 2011 10:46
Z dniem 31 marca 2011r Kierownik Przychodni Lekarz Specjalista Medycyny Ogólnej Zbigniew Miłkowski przekazał obowiązki nowo-mianowanej przez Burmistrza Kałuszyna Kierownik mgr Agnieszce Gałązka i przeszedł na emeryturę. Od 17 maja br. będzie przyjmował pacjentów w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej we wtorki w godzinach od 8.00 do 14.00
 
Badania EKG i EKG HOLTER PDF Drukuj Email
piątek, 06 sierpnia 2010 15:32
Miło nam poinformować iż nasza Przychodnia podjęła współpracę z Centrum Kardiologii w Aninie, w ramach której można wykonywać badanie EKG oraz EKG HOLTER, które są przesyłane elektronicznie do Centrum Kardiologii. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyniki badań szybciej trafiają do specjalistów, którzy dokonują ich analizy i opisu a Pacjent w krótszym czasie zostaje poddany właściwemu leczeniu.